Kadra:

Nasi Trenerzy

Przedstawiamy Państwu pełną listę naszych trenerów wraz z krótkim biogramem i zakresem kompetencji.

Krzysztof Kubiak

Krzysztof Kubiak to najbardziej doświadczony trener w naszym klubie. Ukończył studia Wychowania Fizycznego we wrocławskim AWF-ie, na kierunkach: nauczycielskim i trenerskim oraz podyplomowe Organizacji i Zarządzania w Oświacie. Posiada licencję trenerską A PZKosz.

W czasie pracy trenerskiej odnosił wiele sukcesów z grupami młodzieżowymi, m.in. Mistrzostwo Polski z kadetami Stali Bobrek Bytom oraz juniorkami 1KS Ślęzy Wrocław, a także z zespołami seniorskimi: Finał Pucharu Polski z drużyną Stali Brzeg, piąte, szóste i siódme miejsce w ekstraklasie kobiet z zespołem KS Cukierki Odra Brzeg. Prowadził również na szczeblu centralnym takie ekipy jak: Pogoń Ruda Śląska, 1KS Ślęza Wrocław, KS Stal Brzeg oraz Kama Brzeg. W latach 1982-1986 współpracował z Reprezentacjami Polski seniorów, a także młodzieżowymi. Później prowadził także II-ligowy AZS KU Politechnika Opolska. W 2011 roku z drużyną uczelnianą Politechniki Opolskiej zdobył Mistrzostwo Polski Politechnik, a także brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu.

Przez 30 lat był nauczycielem wychowania fizycznego, w tym ponad 20 lat przepracował z klasami sportowymi najpierw koszykówki chłopców w Bytomiu, a następnie koszykówki dziewcząt w Brzegu. Przez osiem lat był również dyrektorem Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu. Aktualnie jest dyrektorem OSiR w Niemodlinie, gdzie zorganizował m.in. Turniej Koszykówki Złoty Sokół z udziałem pierwszych reprezentacji kobiet: Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Impreza ta została wybrana w 2014 roku najlepszą w całej Opolszczyźnie. Jest także członkiem zarządu naszego klubu.

Kamila Stefaniszyn

Kamila Stefaniszyn to nowa trenerka w naszym klubie. W latach 2002-2010 była zawodniczką grup młodzieżowych KS Odra Brzeg. Następnie nabyła wiele uprawnień, takich jak: Instruktor Sportu – Pływanie, Instruktor Nordic Walking, Instruktor Rekreacji – Ćwiczenia siłowe i fitness, a także Instruktor Sportu – Koszykówka. Kolejnym krokiem było ukończenie studiów – Kamila jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i to na aż dwóch kierunkach: Nauczyciel Wychowania Fizycznego – specjalność: wychowanie fizyczne osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Turystyka i Rekreacja – specjalność: Hotelarstwo. Jest również w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Edukacja Elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. W naszym klubie od 2017 roku prowadzi treningi z najmłodszą grupą dziewczynek z roczników 2009-2011.

Tomasz Kubiak

Tomasz Kubiak to najmłodszy trener w naszym klubie. Ukończył studia na Politechnice Opolskiej – kierunek Turystyka i Rekreacja, a następnie kurs na Trenera Koszykówki kategorii B PZKosz. W 2014 roku odbył także staż u trenera Jerzego Szambelana przy kadrze Polski U-16 mężczyzn.

Swoją przygodę z koszykówką zaczynał już w szkole podstawowej, kiedy rozpoczynał treningi w WKS-ie Śląsk Wrocław. W Śląsku, którego jest wychowankiem, spędził łącznie sześć lat (2003-2009). Następnie grał także w zespołach II ligi mężczyzn – KS Pogoń Prudnik oraz AZS KU Politechniki Opolskiej. Jako trener swoją pracę rozpoczynał u boku Vadima Czeczuro, dla którego w sezonie 2011/2012 Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet wykonywał scouting. Później prowadził przez cztery lata grupy młodzieżowe Uczniowskiego Klubu Sportowego Piłsudczyk – siedmiu jego zawodników z rocznika 2003 trafiło do WKK Wrocław. Do Piłsudczyka powraca po sezonie przerwy, kiedy to był asystentem trenera Algirdasa Paulauskasa w zespole Energa Toruń na parkietach Basket Ligi Kobiet. Obecnie jest także sekretarzem naszego klubu.

Góra